Łobuz w podróży

Czym jest dla mnie podróż ?

Dlaczego pisze ten post ?

Chciałbym Ci przekazać patrzenie na świat moimi oczami podczas tego co doświadczam w czasie podróży. To, na co zazwyczaj zwracam uwagę, czego się obawiam, a czego wręcz pragnę ! Kiedyś tak nie myślałem, aż do momentu, gdy zacząłem częściej wyjeżdżać z domu, bo chciałem zobaczyć coś innego niż otaczającą mnie codzienność …

Podróż to wyzwanie, rozwój oraz finezja spojrzenia na świat z innej sfery myślenia. Wychodząc z domu tak na prawdę nie wiesz co Ciebie czeka w tym wszystkim. To właśnie dzięki temu otwierasz szeroko oczy na świat, gdzie wszystko zaczyna Cię interesować oraz fascynować bardziej, niż tylko wtedy, gdy siedzisz w swoim wygodnym domowym fotelu.
Będąc w domu, czy też miejscach, które często widzimy w rzeczywistości codziennej, stajemy się monotonni, ospali oraz nie dostrzegamy tego, co nas otacza wokół. Z reguły jesteśmy już do tego przyzwyczajeni. Dopiero podczas podróży zaczynamy być bardziej otwarci na to co nas otacza. Szukamy miejsc, których nigdy nie widzieliśmy. Smakujemy rzeczy, których nigdy nie kosztowaliśmy. Poznajemy ludzi, których nigdy nie znaliśmy oraz myślimy zupełnie inaczej niż dotychczas.
Tak na prawdę dzięki temu stajemy się ludźmi bardziej odważnymi, przez co zaczynamy tworzyć inny obraz naszego myślenia

Podczas wypraw kulinarnych staram się tworzyć jakiś zarys podróży oraz miejsc, które chcę odwiedzić lub czego chciałbym skosztować i wiecie co ? – nigdy jeszcze nie udało mi się wyjść z danego założenia.
Nie raz miałem tak, że idąc w dany punkt nagle gdzieś zobaczyłem tylko skrawek czegoś, co mnie zaintrygowało, aż trafiłem w zupełnie inne miejsce niż się spodziewałem. Czasami dane miejsce potrafiło mnie przerazić i nie miałem pomysłu jak się wydostać z danego punktu. Bywało również zaskoczenie, a innym razem też twierdzenie, że „po co tutaj w ogóle wszedłem skoro i tak mnie to nie interesowało”.

Nguyen Quy Duc twierdzi, że “nomadzi dawnych czasów podróżowali w poszukiwaniu jedzenia, schronienia, wody; nomadzi współcześni podróżują w poszukiwaniu siebie”.

Całkowicie się z tym zgadzam!
To właśnie podczas podróży każdy z nas poznaje siebie samego na nowo. Widzimy swoją osobę z zupełnie innej strony. Podczas tej całej sytuacji obserwujemy jak bardzo potrafią wpływać na nas emocje, jak się zachowujemy w danych sytuacjach oraz jak często szukamy innych rozwiązań, które wcześniej były tylko błahostką w naszym życiu.
Będąc w innym miejscu na ziemi, zobaczysz jak bardzo jesteś w stanie wypełnić swój dzień z życia podczas wyprawy. Ten dzień nigdy nie będzie taki sam jak wczoraj, czy kilka tygodni temu. Mogę śmiało powiedzieć, że wypełnisz ten dzień tak bardzo, że nawet może Ci brakować czasu na listę twoich rzeczy lub oczekiwań, które chcesz zrobić, czy też zobaczyć.

Będąc w podróży nie myślisz o tym, co zostało zrobione lub jeszcze jest do zrobienia w domu, czy też pracy.
Nie myślisz wtedy o zmartwieniach, obowiązkach ani innych tego typu sprawach.
W podróży myślisz tylko o sobie – o tym co robisz w danej chwili lub o tym, co dopiero zrobisz, ponieważ tak bardzo to wszystko ciekawi, że nie jesteś w stanie myśleć o bożym świecie i przeżywasz ogromną ekscytację na myśl o tym, co Cię czeka.

Kończąc powoli ten wpis chciałbym Ci przekazać coś, co otrzymywałem, otrzymuje i będę jeszcze otrzymywał przy kolejnych wyjazdach.

Każda moja mniejsza lub większa podróż w nieznane miejsce nauczyła mnie bycia bardziej odpowiedzialnym, rozważnym i zdecydowanym. Dzięki temu mogłem zobaczyć jak mało potrafię, a jak wiele jeszcze się muszę nauczyć.
Przez pryzmat wyjazdów dostrzegłem, jak mało znaczy nasz byt na ziemi w porównaniu do tego, jak wielkie znaczenie powinna mieć dla nas ziemia! Odwiedzając różne miejsca na świecie miałem możliwość rozmawiać z mieszkańcami danego regionu, błądzić przez chwile ich ścieżkami, a nawet otrzymać kawałek życia przez historie, które mogli mi opowiedzieć.
To wszystko nauczyło mnie patrzeć na wiele sytuacji w zupełnie inny sposób – bardziej wyrozumiały. Nie zawsze to co widzimy na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak samo. Ciekawość świata budzi w nas ogromne chęci do poznania nowych kultur, a jeśli już się uda takową poznać, nie spoczniemy na jednej – będziemy dążyć do poznania następnej, następnej i następnej..

Dziękuję za twój poświecony czas !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *